top of page

VZDELÁVANIE

Kraniosakrálna osteopatia - CSO

hero-bottom@2x-telo.png

Kranio-sakrálna terapia je jemná, neinvazívna manipulatívna technika. Podporuje prirodzený mechanizmus človeka k vylepšeniu fungovania mozgu a miechy, k rozptýleniu negatívnych dôsledkov stresu a k zlepšeniu celkového zdravia a zvýšeniu imunity.

Dve knihy za týždeň znamenajú 100 kníh za rok. Za sedem rokov je to 700 kníh. Určite sa pýtate: „Ako to mám stihnúť? Nemám tak veľa času!

"Dlho som hľadal úvod do kraniosakrálnej terapie, pre tých, ktorí nevedia, čo to je, alebo si myslia, že je to spojené s poraneniami chrbtice, alebo že terapia je vhodná iba pre chorých.
V skutočnosti CST predstavuje prirodzenú manuálnu terapiu, ktorá je preventívne, liečebne, psychologicky, emocionálne a rovnako tak anatomicky a somaticky zameraná.“

Birgir Hilmarsson, zakladateľ a riaditeľ Upledgerového inštitútu, Island

CIEĽ OŠETRENIA

Zbaviť sa nielen pohybových ale i mnohých iných somatických zdravotných problémov často veľmi dávneho pôvodu.

ČO MOŽNO TERAPIOU DOSIAHNUŤ

CST predstavuje efektívnu formu liečby pre široké spektrum ochorení. Vytvára optimálne podmienky pre zdravie, posilňuje vitalitu a pocit dobrého zdravotného stavu.

 

PRE KOHO JE OŠETRENIE VHODNÉ

Pre dospelých i deti s nielen pohybovými ale i mnohými inými somatickými zdravotnými problémami. Veľmi vhodné ošetrenie pre detičky po narodení i deti s poruchami učenia, správani, ...

 

METÓDA OŠETRENIA

Je založená na jemnej neinvazívnej manipulatívnej technike (s maximálnym 5 g prítlakom), ktorej cieľom je zharmonizovať a obnoviť prúdenie energie a tekutín v systéme zahŕňajúcom lebku, krížovú kosť, chrbticový kanál, miechu a obaly centrálnej nervovej sústavy.
Využíva rytmické pulzy fascií v rôznej dĺžke, šíriace sa z tohto systému do celého tela, a nastoľuje podmienky pre maximálne využitie samoliečebných ozdravovacích schopností organizmu.

Zamer kurzu
Pre koho
Obsah kurzu

TERAPIOU JE MOŽNÉ RIEŠIŤ

stavy vyčerpania, chronická únava, regenerácia tela po úrazoch a operáciách, posttraumatické symptómy astma hormonálne poruchy, menštruačné problémy, popôrodná trauma hyperaktivita, poruchy učenia, sústredenia, pozornosti, dyslexia poruchy imunitného systému zažívacie ťažkosti, koliky ischias, bolesti chrbta a šije, pokrivenie chrbtice, artritída závrate, problémy v oblasti stredného ucha, tinitus, poruchy sluchu, poruchy videnia emocionálne problémy, poruchy spánku, zdravotné ťažkosti vyvolané stresom, depresia, autizmus bolesti tváre, hlavy, migréna, ťažkosti v oblasti čeľustí, sinusitídy vyváženie autonómneho nervového systému vitalizácia orgánov, posilnenie imunitného systému vyváženie pravej a ľavej mozgovej hemisféry odstránenie napätia v organizme, systéme kostí a svalstva uvoľnenie blokád vzniknutých následkom tráum, úrazov a citových zranení obdobie stresu (rozptyľuje negatívne dopady stresu) obdobie depresie, po šoku i pri nespavosti zlepšenie stavu po detskej mozgovej obrne doplnok poúrazovej a pooperačnej rekonvalescencie príprava na pôrod, po-pôrodná starostlivosťč

FASCIE

Fascia je časť spojivového tkanivového systému, ktorému bola v minulosti venovaná veľmi malá pozornosť. Skladá sa z dvoch typov vlákien: kolagenových bunkových vlákien, ktoré sú veľmi tuhé, s malou elasticitou a z elastických vlákien, ktoré sú roztiahnuteľné. Fascia pripomína na pohľad pavučinu, alebo štruktúru tkaniny. Môžeme si ju predstaviť ako veľmi husto tkanú pokrývku, ktorá prestupuje všetky svaly, kosti, nervy, artérie, žily, ako aj všetky vnútorné orgány vrátane srdca, pľúc, mozgu a miechy. Najzaujímavejším aspektom fasciálneho systému je, že je to v skutočnosti jedna celistvá štruktúra, ktorá existuje od hlavy až k päte bez prerušenia. To znamená, že prostredníctvom fascie sú navzájom prepojené všetky časti tela.

INDIKÁCIE

CST Všeobecne prispieva k stimulácii a harmonizácii fyzických a psychických síl jedinca. Možno ju aplikovať ako u krátkodobých problémoch akútneho rázu, tak i u chronických pacientoch. Veľmi jemne sú podporované prirodzené auto regulačné schopnosti, ktoré pomáhajú vylepšiť funkciu mozgu a miechy a ďalšie systémy súvisiace s CNS - imunitný, hormonálny, neuromuskuloskeletálny, vaskulárny a respiračný systém.

DĹŽKA OŠETRENIA

Jedno stretnutie maximálne 50 minút, ale je potrebné počítať s tým, že po terapii je vhodné ešte chvíľu ostať v kľude a hlavne nie hneď riadiť auto. Ošetrenie dieťaťa do 30 minút.

Cena

Cena za ošetrenie

Doporučenie: Je vhodné pre psychickú i fyzickú "pohodu" klientov, aby si na terapiu priniesli so sebou náhradné čisté ponožky.

50,- €

osoba / ošetrenie

cca. 50 min. (na požiadanie poskytujeme počas ošetrenia i oxygenoterapiu - inhaláciu kyslíka)

30,- €

dieťa / ošetrenie

cca. do 30 min. pri terapii deťom do 6 rokov

CENA

Upozornenie

Je potrebné mať neustále na zreteli, že každý proces liečenia býva spravidla sprevádzaný aktiváciou liečených problémov, to znamená, že môžu nastať zvýšené pocity bolestivosti, alebo iné reakcie. Ak si nieste istí reakciami po terapii, radšej sa telefonicky spojte s terapeutkou a konzultujte svoje pocity, lebo sa stáva, že klient v strachu vyhľadá lekára a pritom tieto reakcie v krátkom čase spontánne odznejú.

Komentare

  KOMENTÁRE  

Pridať komentár

name

Introduce your team! Click here to add images, text and links, or connect data from your collection.

bottom of page